Ne demek?

Hamilelik testi, HCG hormonu nicelikını ölçerek çkırmızıışır. Hamilelik döneminde HCG düzeyleri yükselir. HCG, plasentayı oluşturan hücreler aracılığıyla üretilen ve büyüyen embriyoya besin sağlayıcı “hamilelik hormonu” olarak bilinir.

Teste kellelamadan önce genital bölgenin temizliğine uyanıklık etmeniz, uyulması gereken hususlardan bir ötekini oluşturmaktadır.

Buna göre feyizli yumurtlama doğrusu gebe kalma mümkünlığının en etkili olduğu aralık, sayı döneminin son gününden sonraki 14-16 gündüz arasıdır. Pare dönemi intizamsız hanımefendilerin yumurtlama dönemini hesaplamak zordur.

Kanda hamilelik testinin gerçekleştirilmesi ise kandaki B-HCG hormon değerinin ölçümü örgülır. HCG hormonu hamilelik periyodunun esaslamasıyla yanında çoğalışa sabık hormonlardan biridir. Kadınlarda yalnızca hamilelik evet da tümör bulunan olduğunda arttığı muhtevain hamileliğin tespitinde kifayetli bir bulgu olarak akseptans edilir.

Sınav sonucu negatifse, fakat kadında gebeliğin araz ve semptomları var ise, 1 hafta sonrasında tekrar sınav edilmeli veya bundan sonra sidik testi yerine bir soy testi eylemek derunin doktora danışdünyalıkıdır.

çünkü FSH hormonunda artış olmasının nedeni bile inhibin B azaldığından yeterince yumruklayamamasıdır. Birlik başına bileğerlendirilmiyor olsa da menopoz döneminde örgülan hormon testleri ortada yan kızılır.

İdrar temizışına bir çubuk yaklaştırıp sidikı ılımlı temizışta (küçük abdestın bir kısmı wcye yapılmış olduktan ahir bölümde) paketlemek.

Kan akışındaki alkol hamilelik testini etkilemez, çünkü hormon seviyelerinin ölçülmesine karışma etmez.

gününde hileınan soy numunesi ile östrojen seviyesine denetlemelır. Imdi tane görmeyen hanımlarda rastgele bir günde fallabilir. Adetin üçüncü hasetnde östrojen hormonu 25 ila 140 pg/ml arasında olabilir. Adete doğru dönemde bu fehamet elan faik çıkabilir. Bu kıymetiharbiye tenha başına değerlendirilmez. Çünkü farklı nedenlere destelı olarak da olması gerekenden daha ceninisakıt çıkabilir. FSH hormonunda yükselme olması ile yan yana değerlendirilir.

Evde hamilelik testi pozitif çıkarsa; idrarda HCG olduğu fehvaına hasılat. Olumsuz bir sınav sonucu ise çeşitli anlamlara gelebilir.

Bununla beraberinde, hamile eğleşmek talip veya hamile kalmayı bekleyen umum, fetal vürutimini etkileyebileceği karınin, alkolden kaçınmalıdır. Gebelik sırasında ispirto bâtınilmesi düşüt, er doğum ve az tevellüt kilosu riskini zaitrabilir.

Bir bayan muhtemelen sağlamlığını daha titiz izlemesi gerekeceğinden; gebe ise elinden gelen en kısa sürede bu durumu bilmelidir ve temelı hayat suretı değişiklikleri yapması gerekebilir.

Doktor aracılığıyla hastanın sıhhat durumunun bileğerlendirilmesi kucakin tam hun sayımı testi bile istenebilir. Bu hun testinde vücuttaki mineral ve vitamin bileğerleri görülür. Bazen avrat doğum doktoru Bu linkte aracılığıyla hastanın tagaddi uzmanına yönlendirilmesi de olası mümkün. Bu durumda tam kan sayımı testi beslenme mahirı tarafından da istenebilir. Ancak mutlaka her hastadan maksut bir hun testi bileğildir.

Hamilelik testleri nerede, nasıl uygulanır? Doğruluk yüzdesi nedir? Sınav ne bugün uygulanmalıdır? Bütün merak edilenleri Küldöken Emrazı ve Tevellüt Mütehassısı Prof. Dr Bülent Tıraş yeni yazgısında yazdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *